گزارش زنده|اخبار|ورزش|خبر|زنده

علوی:جلوی تخریب‌ها در انتخابات ۹۶ را می‌گیریم

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

وزیر اطلاعات: انتخابات سال گذشته جزو انتخاباتی بود که کمترین مساله را داشت، چون تخریب کنترل و آنچه منجربه التهاب می شد مدیریت شد. از هم اکنون در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری همین اقدام ها را انجام می دهیم تا تخریب نباشد، هر کسی مطلب خود را بگوید و خود را اثبات کند.

به گزارش زنده، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز پنجشنبه در سومین روز از هفته دولت و سفر به شهر قم در نشستی با نخبگان استان قم، با بیان این که مساله مالی یا اقتصادی باید با راهکارهای کارشناسی مالی و اقتصادی حل شود، تصریح کرد: حل مساله ای با راهکارهای ناهمگون هزینه نظام مدیریتی و حکومتی کشور را بالا می برد.

 

وی ادامه داد: زمانی که در هر یک از حوزه ها مساله ای پیش می آید سعی می شود با کارشناسان و صاحب نظران مختلف صحبت شود و با تلفیقی از کار کارشناسی تخصصی آن بخش و نظرهای کارشناسان امنیت ملی، مساله حل شود.
علوی گفت: چند سال پیش با مساله التهاب در بازار ارز مواجه شدیم و وزارت اطلاعات به جای این که مساله را با راهکارهای امنیتی حل و عده ای را دستگیر کند، از صاحبنظران زبده دعوت کرد تا در جلسه ای به ارائه راهکار بپردازند.
وی افزود: با این روش توانستیم بدون تزریق ارز مشکل را مدیریت کنیم و با وجود این که التهابی وارد بازار شده بود، مساله حل شد.
وی تاکید کرد: اعتقاد داریم در حل مشکل هر قشر، صنف و بخشی، باید از متخصصان و صاحب نظران همان بخش استفاده شود.
وزیر اطلاعات تاکید کرد: حل مشکل با راهکارهای تخصصی هزینه را پایین می آورد و منجربه نتیجه بهتری می شود.

** دولت تدبیر و امید فراجناحی است
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود گفت: دولت تدبیر و امید دولتی فراجناحی است، یعنی جناحی را نفی نمی کند، همه جناح ها را اثبات می کند، برای همه جناح ها حق فعالیت سیاسی قائل است و به همه جناح ها برای حرکت سالم سیاسی کمک می کند.
وی اضافه کرد: دولت در عرصه خدمتگزاری خود را ملتزم به ارائه خدمات صرفا به یک جناح نمی داند، مملکت را برای همه جناح ها می داند، محوریت ولایت و رهبر معظم انقلاب را مربوط به همه نظام و این چتر را برای همه آحاد جامعه گسترده می کند.
علوی افزود: دولت به عنوان سربازان ولایت خود را موظف می داند در زیر چتر ولایت برای همه فرزندان کشور فرصت خدمتگزاری و فعالیت در همه عرصه ها فراهم کند.
وی بیان کرد: فلسفه تاسیسی وزارت اطلاعات این است که بگیر و ببندی نباشد و برای مسائل راهکارهایی غیر از دستگیری تدبیر و مسائل با راهکارهای نرم حل شود تا هزینه نظام در حل مسائل کاهش یابد.
وی افزود: وزارت اطلاعات به تروریست ها امان نمی دهد تا از امنیت و سلامت مردم و شهروندان دفاع کرده باشد.

تخریب، فضای انتخابات را ملتهب می کند
وزیر اطلاعات همچنین با اشاره به این که تجربه خوب انتخابات مجلس را پشت سر گذاشتیم، بیان کرد: رقابت در انتخابات فضای انتخابات را ملتهب نمی کند، بلکه تخریب، فضا را ملتهب می کند.
وی تاکید کرد: هر کسی در مورد کاندیدایی کار تخریبی کرد دعوت کنیم تا خود را اثبات کند در غیر این صورت مدیریت آن، هزینه بیشتری می برد.
وی افزود: سال گذشته، ۸ ماه قبل از انتخابات مجلس کار شروع شد و هر کسی که کار تخریبی علیه کاندیدایی انجام داد، تذکر گرفت و تا جایی که ممکن بود جلوی تخریب ها گرفته شد که در نتیجه در انتخابات مجلس در سال ۹۴ مشارکت، اشتیاق و حساسیت برای حضور بالا بود، اما التهاب پایین بود.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: انتخابات سال گذشته جزو انتخاباتی بود که کمترین مساله را داشت، چون تخریب کنترل و آنچه منجربه التهاب می شد مدیریت شد.
وی تاکید کرد: از هم اکنون در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری همین اقدام ها را انجام می دهیم تا تخریب نباشد، هر کسی مطلب خود را بگوید و خود را اثبات کند.
وی افزود: قانون اساسی به کسانی که می خواهند در صحنه حاضر شوند حق می دهد حرفشان را بزنند ولی تخریب و توهین نباید باشد.
علوی با اشاره به این که اسلام دین اخلاق است و اخلاق باید در جامعه شکل بگیرد، اضافه کرد: پیامبر اسلام(ص) بهترین سرباز و فرمانده بود که در همه جنگ ها پیروز می شد و بهترین مدیر بود که مردم بدون شاکله را به صورت امت درآورد و بسیاری از غیرمسلمانان، پیامبر(ص) را یک ابرنابعه می دانند.
وی اضافه کرد: همه سرنشینان یک کشتی هستیم نه گروه خاصی؛ به تعبیر رئیس جمهوری این کشتی یک ناخدا دارد، در جمهوری اسلامی یک پرچم در دست رهبر معظم انقلاب برافراشته است و ما زیر این پرچم هستیم.
وی اضافه کرد: خود را صاحب پرچم ندانیم و عده ای را از زیرش بیرون بفرستیم؛ راهبرد تعیین نکنید راهبرد را صاحب پرچم تعیین می کند.
 دولت جذب حداکثری و دفع حداقلی را پیگیری می کند
علوی با بیان این که دولت جذب حداکثری و دفع حداقلی را پیگیری می کند، گفت: به گفته رئیس جمهوری عزت رهبر فرزانه انقلاب عزت همه است و نباید بگذاریم سرسوزنی به عزت معظم له لطمه وارد شود؛ عزت آحاد ملت، عزت ما خدمتگزاران و این رویکرد دولت تدبیر وامید است.
وی با اشاره به این که خوشحالیم که توانستیم در ۳ سال خدمت رضایت خاطر رهبری و مردم را جلب کنیم، بیان کرد: مردم بالاترین رضایت را در نظرسنجی ها به امنیت داده اند که ثمره آن خدمت سربازان گمنام با همکاری و هماهنگی نهادهایی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، ارتش، بسیج و قوه قضاییه است.
وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در جامعه نشاط ایجاد کنیم، امنیتی برای مردم خیر و برکت می آورد که همراه با امنیت و شادابی باشد.
وزیر اطلاعات هم چنین گفت: اعضای هیات دولت با مسائل و مشکلات گفته شده از سوی نخبگان استان قم آشنا هستند و تمام توان فکری، تجربی و مدیریتی خود را برای حل این مسائل به کار گرفته اند و امیدواریم که خداوند کمک کند تا دولت با راهکارهای فکری و عقلانی بتواند گره مشکلات کشور را به صورت اساسی حل کند.
در این جلسه که سید مهدی صادقی استاندار قم و معاونان استانداری حضور داشتند، جمعی از نخبگان این استان در مسائل مختلف به ارائه نظرهای خود پرداختند.
وزیر اطلاعات در سفری دو روزه به شهر مقدس قم در جلسه شورای اداری استان قم شرکت کرد. دیدار با مراجع تقلید، سخنرانی در آیین بزرگداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، دیدار با خانواده معظم شهدا و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه از جمله برنامه های علوی در این سفر است.گزارش زنده

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

دسته :  اخبار, سیاسی

دیدگاه ها