گزارش زنده|اخبار|ورزش|خبر|زنده

رئیس سازمان صداوسیما: سالانه بیش از ۵ هزار ساعت برنامه تلویزیونی تولید می‌شود

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
رئیس سازمان صداوسیما گفت: سازمان صدا و سیما یکی از بزرگترین سازمان‌های رسانه‌ای در جهان است و به طور سالانه بیش از ۵ هزار ساعت برنامه تلویزیونی و صدها فیلم و هزاران دقیقه انیمیشن در صدا و سیما تولید می‌شود که بخشی از آنها به کشورهای دیگر صادر می‌شود.گزارش زنده

به گزارش زنده؛ مراسم افتتاحیه چهل و دومین نشست سالانه و پانزدهمین مجمع عمومی مؤسسه توسعه رادیو و تلویزیون های آسیا – اقیانوسیه AIBD بعد از ظهر امروز با حضور ۴۵ مهمان خارجی در تالار خورشید سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.
بنا بر این گزارش، علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما در این مراسم گفت: مایه بسی افتخار است که میزبان میهمان عالی‌رتبه و گرانقدر رسانه‌های کشورهای آسیایی در مراسم افتتاحیه چهل و دومین نشست سالانه و پانزدهمین کنفرانس عمومی موسسه توسعه رسانه‌های آسیا و اقیانوسیه و نشست‌های مربوط به آن در تهران به میزبانی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و با همکاری موسسه AIBD هستم.
وی با خوشامدگویی به هیات‌های نمایندگی در این نشست گفت: از همکاران خودم در سازمان صدا و سیما و موسسه AIBD برای سازمان‌دهی این نشست کمال تشکر را دارم.
علی‌ عسگری در ادامه گفت: این نشست سه روزه نقش موثری در ارتقای روح همکاری،‌ دوستی و همبستگی میان دست‌اندرکاران رسانه‌ای در سراسر قاره کهن آسیا خواهد داشت. آرزومندم چنین نشستی که با هدف توسعه رسانه‌های آسیایی ترتیب داده شده است و هم‌افزایی میان اعضا و ارتقای سطح کار حرفه‌ای همه ما در زمینه تولید آثار بومی و توسعه پخش و دسترسی به کیفیت منجر شود.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به فعالیت سازمان صدا و سیما در این سال‌ها افزود: سازمان صدا و سیما یکی از بزرگترین سازمان‌های رسانه‌ای در جهان است. سازمان رادیو و تلویزیون کشور ما در سال ۱۹۵۰ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است و در مقطع پیروزی انقلاب اسلامی دارای ۴ شبکه رادیو و تلویزیون بوده است هم اکنون نیز دارای ۳۱ شبکه ملی، رادیویی و تلویزیونی، ۶۶ شبکه رادیو و تلویزیونی استانی و ۴۸ شبکه رادیو و تلویزیون بین‌المللی با بیش از ۳۰ زبان مختلف دنیا و جمعا دارای حدود ۱۴۵ شبکه رادیویی و تلویزیونی است که بیش از ۷۰ درصد برنامه‌های آن در داخل تولید می‌شود. شبکه‌های خبری پرس‌،‌العالم و هیس‌پان به  ۳زبان انگلیسی،عربی و اسپانیولی از جمله پرمخاطب‌ترین شبکه‌های بین‌المللی صدا و سیما محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: به طور سالانه بیش از ۵ هزار ساعت برنامه تلویزیونی و صدها فیلم و هزاران دقیقه انیمیشن در صدا و سیما تولید می‌شود که بخشی از آنها به کشورهای دیگر صادر می‌شود. در حوزه فنی نیز فرایند HD شدن شبکه‌های تلویزیون از سال‌ها پیش آغاز شده است. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز همچنین در حال راه‌اندازی پروژه‌های رسانه‌ای نوین خود است.
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

دسته :  اجتماعی, اخبار

دیدگاه ها